Koszty oraz kwestie prawne przy ocieplaniu poddasza

Przed przystąpieniem do prac, które związane są z ocieplaniem dachu należy chęć ocieplenia zgłosić w formie internetowej lub osobistej w konkretnym urzędzie. Nie wszyscy jednak wiedzą, że ocieplanie dachów w budynkach o wysokości niższej niż 24 m nie wymaga od nas uzyskania pozwolenia na budowę. W takiej sytuacji jedynie co będzie nam potrzebne to wniosek  zgłaszający zamiar wykonania ocieplenia dachu, który musi trafić do starostwa powiatowego.

Co taki dokument powinien zawierać? Będzie to w pierwszej kolejności wykaz prac ocieplających za pomocą wybranej przez nas wcześniej metody. Wniosek ten musi zawierać także datę rozpoczęcia przez nas prac związanych z dociepleniem. w Wniosek powinien trafić do odpowiedniej placówki 30 dni przed terminem rozpoczęcia planowanych robót. 

Jeśli natomiast wysokość naszego budynku przekracza 25 m to musimy posiadać dokument pozwalający nam na przystąpienie do prac ocieplających, czyli pozwolenie na budowę. Jednak ocieplanie celulozą jest traktowane nieco inaczej podlegają pod inne regulacje prawne. Taka metoda wykorzystująca celulozę polega na nadmuchaniu powierzchni stropu pod pokryciem dachowym tym samym wszystkie wykonywane działania nie wykraczają poza obrys budynku, dlatego też ten typ ocieplenia traktowany jest jako remont. Do rozpoczęcia prac remontowych wystarczające jest zgłoszenie robót.  

Ile kosztuje ocieplenie poddasza?

Trudno jest jednoznacznie wprost stwierdzić jaki jest koszt końcowy za ocieplenie dachu, gdyż zależne jest to głównie od użytych przez nas: materiałów, technologii, a także od konstrukcji poddasza oraz jego powierzchni. Jaki jest zatem przybliżony koszt ocieplenia dachu? Za ocieplenie pianką będziemy musieli zapłacić od ok 50-70 zł za mkw. Natomiast ocieplając całość wełna mineralną zapłacimy od 60 do 70 zł za mkw. W przypadku styropianu cena ta będzie znajdować się w przedziale od 30 do 40 zł za mkw. Ocieplanie styropianem jest to jedna z tańszych opcji, gdyż porównując ceny w różnych sklepach to ich średnia wynosi 20 zł za mkw. Po więcej informacji na temat ocieplania poddasza należy zajrzeć na stronę: https://fachowydekarz.pl/podbitka-dachowa-wszystko-co-musisz-wiedziec-na-jej-temat/

Możesz również polubić